Log In
CBAA SOCCER (INTRAMURAL)
Club, league and team web sites brought to you by tcteams.com.  Click here for a free trial

Enter your Login ID or Email Address and your Password, and select your access permission below to log in to the site.

I don't recall my log in information

Fields and Rainy Weather Policy

Field Status is updated on our main WEBPAGE and all TEAM Sites - On the Far right side of the website.  (you may need to maximize your screen or scroll right)

We ask you to use common sense about playing on the fields during bad weather. We pay a fee each season to use these fields and retain the responsibility to be prudent in that use or risk losing access in the future

Spring 2014 Soccer Season Games Begin April 12, 2014

Spring Intramural Soccer season and games will begin on Saturday, April 12, 2014.  We are in the process of creating the game schedules.   They will be posted to our web site very soon and your our coaches will forward to you also as soon as they are available. 

We know everyone is anxious to get outside and start our Spring 2014 Season!

Just to give you some information to help get the season off to a fabulous 

continue...

Your Child's Team Website

Parents-

To access your child's Team Website - you can access via this link: http://tcteams.com/cbaasoccer/team_list

Simply click on your team name.  Websites have recent emails and your team schedule.

Looking forward to a Fun, safe, Sunny and Dry Spring Season!  Thanks everyone for your patience as we deal with the field closures!

Spring 2014 IM / REC Soccer Information

Dear Parents & Prospective Coaches

We wanted to share some new information regarding our 2014 CBAA Spring Intramural Recreational Soccer Program. Registration is now open. Registration information is available on our CBAA Soccer website.

We are so proud of how our program has evolved and grown over the years while continuing to make this a safe, fun and educational experience for you and your child.  We hope you 

continue...

2014 CBAA IM Spring Season SMG Warminster Indoor Clinics

2014 CBAA IM Spring Season SMG Warminster Indoor Clinics
(SMG Warminster is located on York Road near the intersection with Street Road and opposite Archbishop Wood HS)

CBAA is pleased to announce exciting pre-season spring clinics for u12, u15 & u18 IM players conducted by CBAA IM Director of Coaching Neil Smart.

The clinics are included in your child's registration fees.  Space will be limited register in a 

continue...

NEW! New Sponsorship opportunities at CBAA Soccer

-1- Intramural Soccer Jersey - your business name will appear on the back of our player Adidas jerseys.

Beginning in the Fall of 2013, CBAA Soccer has partnered with Adidas and Angelos Soccer Corner to supply our Club Jerseys. Players will be able to "keep" their jersey for up to 2 years/4 seasons- and sometimes beyond that!  Due to this "GREEN" change, your sponsorship has a lasting effect.  We will no longer 

continue...

CBAA Soccer Committee

Thank you to all that responded to our call!  We hope to announce our additional Committee members in December.

To all CBAA Intramural and Buckingham United Members,

Are you interested in getting more involved in CBAA Soccer? Now is your opportunity as there are four positions opening up on the CBAA Soccer Committee.  Our Committee is made up of nine volunteers that are responsible for the day to day operations 

continue...

2014 IM/REC Spring soccer season

We are in the process of communicating with our coaches and distributing team rosters for the upcoming season which means you will be hearing from your child's coach very soon. After we make any necessary changes, we will identify any vacancies and begin to contact parents whose children are on the waiting list. Thank you for your patience during this time...can't wait to start a new season!

Hot off the virtual presses!

Our latest Pitch from the Press:

 Click here to view past eNews

EPYSA Intramural Curriculum

The coaching department of Eastern Pennsylvania Youth Soccer now offers all our members a curriculum with age appropriate exercises for their upcoming season. The eight week season plan has easy to understand diagrams and descriptions of exercises for each practice. http://www.epysa.org/coaching_education/intramural_curriculum/

Committee Opening: Director of Operations IM/REC

DIRECTOR OF OPERATIONS

The Director of Operations "DOO' is responsible for over site of the Intramural Soccer Program with the assistance of other committee members and staff.  Please see brief description below.  If interested, please email our committee.

  • Assist the President in the supervision of the DOC, Registrar, and the field scheduler
  • Work closely with the IM DOO and the Fields Director in the 

    continue...

Positive Coaching Alliance (PCA) & CBAA Building Better Athletes

CBAA has partnered with the Positive Coaching Alliance to bring a series of workshops to CBAA coaches and parents.  For more information on PCA read this article from

New York Times"The Power of Positive Coaching" 

In March CBAA hosted PCA Workshops for Coaches and three  thirty-minute parent sessions.  The workshops were very well received by all who attended.  Way to Go Coaches and Parents!  Over FIFTY CBAA Coaches received Double Goal Coach Certifications to help further the mission of providing a positive atmosphere on our courts and fields.  Thank you to all the parents who attended thier sessions! 

Sign up for PCA's Momentum e-newsletter! Every other week, you will receive a fresh issue filled with expert advice, PCA news, views, videos, information and inspiration.  View past issues of PCA Momentum!

If you missed the workshops, don't worry, we are planning more in the near future!  Dates and times ot be announced soon! 

EPYSA Risk Mgmt: All Volunteers for CBAA Soccer Need to Register

If you are a volunteer with CBAA Soccer in any capacity, you will need to fill out a simple EPYS Risk Management Online Form.  Click here to begin.  This includes all age group coordinators, coaches, trainers, snack stand, etc.  Thanks!

Any Questions, Please contact us.

Welcome to CBAA Intramural Soccer

The Central Bucks Athletic Association (CBAA) is a non-profit volunteer organization dedicated to providing and encouraging sports related activities for the youth of our community.

CBAA Intramural (IM) Soccer is one of the largest recreational soccer leagues in the region serving close to 2,500 players annually during the spring and fall soccer seasons. The IM soccer program offers fun and educational soccer training and leagues for players aged 4 to 19 in the Central Bucks, PA area. CBAA IM Soccer is one of several youth sports programs under the auspices of CBAA, the others being Travel Soccer, TOPSoccer, Basketball and Lacrosse. Please visit the FAQ page for the answers to some general questions about the IM soccer program.  Contact Us

Our Online Store is Now Open! Spiritwear and Gear!

 CBAA IM Online Store

SHOP NOW for your Spring Season!

2013 Fall Season Message to Members
thumb_1379075462.jpg

September 12, 2013

Dear Members and Friends of CBAA Soccer-

With the start of new season and the hint of autumn right around the corner, there is a ton of excitement in the air!  Our young athletes are on the pitch mastering their skills and playing games, coaches are drawing up practice plans and running training sessions, field coordinators are making sure all of our teams all [.. continued ... ]

Our Mission

The CBAA Soccer program is dedicated to the task of promoting and enhancing the culture of soccer for the youth and families of the Central Bucks area. The CBAA Soccer program will strive to develop players at all ages and levels of play: recreational; travel; and premier. We are dedicated to developing players and coaches to the highest level through a quality instructional program.

CBAA soccer program will cultivate each player's mind, body and spirit by:

  • building, developing, and improving their skills and fitness levels
  • instilling confidence, initiative, emotional growth
  • embracing and nurturing a sense of community and teamwork
  • advocating high standards of sportsmanship and fair play
CBAA SOCCER (Intramural) Slideshow
  • The Central Bucks Athletic Association under-14 boys soccer team won its age group at the West Chester United Kohl s American Cup RecPlus Tournament

  • https://www.facebook.com/pages/CBAA-IM-Soccer/268388785851 LIKE US- and Share!

  • Shop Now at https://ascuniforms.soccercorner.com/stores/cbaa-sp14

  • GEAR UP FOR FALL - Enjoy 20% Savings July 27-28 http://tcteams.com/cbaa/uploads/1374328996.pdf

  • Corner Flags courtesy of Fred Beans Chevrolet

  • CBAA Soccer U5 Halloween Soccer

  • Thank you to Fred Beans Chevrolet for the Coaches First Aid Kits!

  • Receive Our Newsletters and Communications
    Email Newsletter icon, E-mail Newsletter icon, Email List icon, E-mail List icon Sign up for our Email Newsletter

     

     

    For Email Marketing you can trust
    Follow Us on Facebook
     
    connect with us
    OUR SPONSORS & PARTNERS
    GAME STATUS

    Please remember to check Field Status Below before heading out to your Practices & Games. Especially if we've had precipitation within 48 hour time frame.  Thanks!

    FIELD STATUS

    *** ALL Fields *** is open*** ALL Fields ***

    Status Last Updated on April 21, 2014


    field is open= open  field is closed= closed

    UPCOMING EVENTS
    No events are currently posted
     
    View Event CalendarView Calendar
    GAME SCHEDULE

    click to view earlier events

    Sat Apr 26, 2014 9:00AM

    Under-08F

    Team Bernabe v Team Dioses

    Hansell Park #1

    Sat Apr 26, 2014 9:00AM

    Under-12F

    Team Gunsiorowski v Team Marchincin

    Holicong Park 1A (8v8)

    Sat Apr 26, 2014 9:00AM

    Under-07M

    Team Williams v Team Langlois

    Gayman Elementary School #4

    Sat Apr 26, 2014 9:00AM

    Under-07F

    Team Kiernan v Team Kellner

    Gayman Elementary School #3

    Sat Apr 26, 2014 9:00AM

    Under-07M

    Team Devitt v Team Gerace

    Gayman Elementary School #2

    Sat Apr 26, 2014 9:00AM

    Under-07F

    Team Lundquist v Team DiPilla

    Gayman Elementary School #1

    Sat Apr 26, 2014 9:00AM

    Under-12F

    Team Lopez v Team Orford

    Holicong Park 1B (8v8)

    Sat Apr 26, 2014 9:00AM

    Under-15 

    Team Smith v Team Kamenik

    Lenape MS 1-Varsity

    Sat Apr 26, 2014 9:00AM

    Under-10F

    Team Marston v Team LeRay

    Cold Spring Elementary School #3

    Sat Apr 26, 2014 9:00AM

    Under-08M

    Team Teufel v Team Bannon-Kennedy

    Hansell Park #2

    Sat Apr 26, 2014 9:00AM

    Under-10F

    Team Marquez v Team Paterno

    Cold Spring Elementary School #2

    Sat Apr 26, 2014 9:00AM

    Under-10F

    Team Glaush v Team Hanna

    Cold Spring Elementary School #1

    Sat Apr 26, 2014 9:00AM

    Under-08F

    Team Castro v Team Stellato

    Hansell Park #3

    Sat Apr 26, 2014 9:00AM

    Under-08M

    Team Williams v Team Blank-Kuhn

    Hansell Park #4

    Sat Apr 26, 2014 10:00AM

    Under-10F

    Team Borden v Team Manetta

    Cold Spring Elementary School #1

    Sat Apr 26, 2014 10:00AM

    Under-10M

    Team Clausen v Team DiPalma

    Cold Spring Elementary School #2

    Sat Apr 26, 2014 10:30AM

    Under-12M

    Team Lukens (Snyder) v Team Testani

    Holicong Park 1B (8v8)

    Sat Apr 26, 2014 10:30AM

    Under-12M

    Team Miller v Team Neal

    Holicong Park 1A (8v8)

    Sat Apr 26, 2014 10:30AM

    Under-07M

    Team Harbert v Team Baeringer

    Gayman Elementary School #4

    Sat Apr 26, 2014 10:30AM

    Under-07F

    Team Toothill v Team Mottershead

    Gayman Elementary School #3

    Sat Apr 26, 2014 10:30AM

    Under-07M

    Team Neri v Team Powell

    Gayman Elementary School #2

    Sat Apr 26, 2014 10:30AM

    Under-07F

    Team Shaffer v Team Prime

    Gayman Elementary School #1

    Sat Apr 26, 2014 10:30AM

    Under-08M

    Team Ortiz v Team Veneziale

    Hansell Park #2

    Sat Apr 26, 2014 10:30AM

    Under-08M

    Team Dougherty v Team Aivazian

    Hansell Park #1

    Sat Apr 26, 2014 11:00AM

    Under-10M

    Team Seabrook v Team Lolas

    Cold Spring Elementary School #2

    Sat Apr 26, 2014 11:00AM

    Under-18 

    Team Johnston v Team Ingoglia

    Herbst Field Sports Complex #8

    Sat Apr 26, 2014 11:00AM

    Under-18 

    Team Moyer v Team D'Arcy

    Lenape MS 1-Varsity

    Sat Apr 26, 2014 12:00PM

    Under-12F

    Team Marquez v Team Sjostedt

    Holicong Park 1B (8v8)

    Sat Apr 26, 2014 12:00PM

    Under-12F

    Team Leonardis v Team Bryan

    Holicong Park 1A (8v8)

    Sat Apr 26, 2014 1:30PM

    Under-12M

    Team Zila v Team Herbst

    Holicong Park 1A (8v8)

    Sun Apr 27, 2014 12:00PM

    Under-07M

    Team Powell v Team Williams

    Gayman Elementary School #4

    Sun Apr 27, 2014 12:00PM

    Under-07F

    Team DiPilla v Team Shaffer

    Gayman Elementary School #3

    Sun Apr 27, 2014 12:00PM

    Under-07M

    Team Baeringer v Team Devitt

    Gayman Elementary School #2

    Sun Apr 27, 2014 12:00PM

    Under-07F

    Team Kellner v Team Toothill

    Gayman Elementary School #1

    Sun Apr 27, 2014 12:00PM

    Under-08F

    Team Dioses v Team Bernabe

    Hansell Park #3

    Sun Apr 27, 2014 12:00PM

    Under-08M

    Team Blank-Kuhn v Team Dougherty

    Hansell Park #4

    Sun Apr 27, 2014 12:00PM

    Under-08M

    Team Aivazian v Team Bannon-Kennedy

    Hansell Park #2

    Sun Apr 27, 2014 12:00PM

    Under-08F

    Team Stellato v Team Bullard

    Hansell Park #1

    Sun Apr 27, 2014 1:00PM

    Under-15 

    Team Martin v Team Sanford

    Lenape MS 1-Varsity

    Sun Apr 27, 2014 1:00PM

    Under-10F

    Team LeRay v Team Manetta

    Cold Spring Elementary School #3

    Sun Apr 27, 2014 1:00PM

    Under-10F

    Team Hanna v Team Marquez

    Cold Spring Elementary School #2

    Sun Apr 27, 2014 1:00PM

    Under-10F

    Team Glaush v Team Borden

    Cold Spring Elementary School #1

    Sun Apr 27, 2014 1:00PM

    Under-18 

    Team Hadfield v Team Girman

    Tohickon Middle School Field 1

    Sun Apr 27, 2014 1:30PM

    Under-08M

    Team Ortiz v Team Teufel

    Hansell Park #1

    Sun Apr 27, 2014 1:30PM

    Under-07F

    Team Maguire v Team Kiernan

    Gayman Elementary School #3

    Sun Apr 27, 2014 1:30PM

    Under-07M

    Team Gerace v Team Harbert

    Gayman Elementary School #4

    Sun Apr 27, 2014 1:30PM

    Under-07M

    Team Langlois v Team Neri

    Gayman Elementary School #2

    Sun Apr 27, 2014 1:30PM

    Under-07F

    Team Mottershead v Team Prime

    Gayman Elementary School #1

    Sun Apr 27, 2014 1:30PM

    Under-08M

    Team Veneziale v Team Williams

    Hansell Park #2

    Sun Apr 27, 2014 2:00PM

    Under-10M

    Team Lolas v Team Meyers

    Cold Spring Elementary School #3

    Sun Apr 27, 2014 2:00PM

    Under-10M

    Team DiPalma v Team Seabrook

    Cold Spring Elementary School #1

    Sun Apr 27, 2014 3:00PM

    Under-10F

    Team Paterno v Team Marston

    Cold Spring Elementary School #3

    Sun Apr 27, 2014 3:00PM

    Under-15 

    Team Moyer v Team Dioses

    Herbst Field Sports Complex #8

    Fri May 2, 2014 6:00PM

    Under-15 

    Team Moyer v Team Smith

    Herbst Field Sports Complex #8

    Sat May 3, 2014 9:00AM

    Under-15 

    Team Kamenik v Team Dioses

    Lenape MS 1-Varsity

    Sat May 3, 2014 9:00AM

    Under-15 

    Team Martin v Team Smith

    Herbst Field Sports Complex #8

    Sat May 3, 2014 9:00AM

    Under-12M

    Team Herbst v Team Miller

    Holicong Park 1A (8v8)

    Sat May 3, 2014 9:00AM

    Under-12M

    Team Neal v Team Testani

    Holicong Park 1B (8v8)

    Sat May 3, 2014 9:00AM

    Under-10F

    Team Hanna v Team Borden

    Cold Spring Elementary School #1

    Sat May 3, 2014 9:00AM

    Under-10F

    Team LeRay v Team Marquez

    Cold Spring Elementary School #2

    Sat May 3, 2014 9:00AM

    Under-10F

    Team Paterno v Team Glaush

    Cold Spring Elementary School #3

    Sat May 3, 2014 9:00AM

    Under-07M

    Team Neri v Team Gerace

    Gayman Elementary School #4

    Sat May 3, 2014 9:00AM

    Under-07F

    Team Kiernan v Team Mottershead

    Gayman Elementary School #3

    Sat May 3, 2014 9:00AM

    Under-08M

    Team Teufel v Team Blank-Kuhn

    Hansell Park #4

    Sat May 3, 2014 9:00AM

    Under-08F

    Team Bullard v Team Dioses

    Hansell Park #3

    Sat May 3, 2014 9:00AM

    Under-08M

    Team Williams v Team Aivazian

    Hansell Park #2

    Sat May 3, 2014 9:00AM

    Under-07F

    Team Shaffer v Team Lundquist

    Gayman Elementary School #1

    Sat May 3, 2014 9:00AM

    Under-07M

    Team Harbert v Team Powell

    Gayman Elementary School #2

    Sat May 3, 2014 9:00AM

    Under-08F

    Team Bernabe v Team Castro

    Hansell Park #1

    Sat May 3, 2014 10:00AM

    Under-10M

    Team Lolas v Team DiPalma

    Cold Spring Elementary School #2

    Sat May 3, 2014 10:00AM

    Under-10M

    Team Meyers v Team Clausen

    Cold Spring Elementary School #3

    Sat May 3, 2014 10:30AM

    Under-08M

    Team Dougherty v Team Ortiz

    Hansell Park #1

    Sat May 3, 2014 10:30AM

    Under-12F

    Team Sjostedt v Team Marchincin

    Holicong Park 1B (8v8)

    Sat May 3, 2014 10:30AM

    Under-07F

    Team Kellner v Team Maguire

    Gayman Elementary School #1

    Sat May 3, 2014 10:30AM

    Under-12F

    Team Bryan v Team Lopez

    Holicong Park 1A (8v8)

    Sat May 3, 2014 10:30AM

    Under-08M

    Team Bannon-Kennedy v Team Veneziale

    Hansell Park #2

    Sat May 3, 2014 10:30AM

    Under-07M

    Team Williams v Team Baeringer

    Gayman Elementary School #4

    Sat May 3, 2014 10:30AM

    Under-07F

    Team Toothill v Team DiPilla

    Gayman Elementary School #3

    Sat May 3, 2014 10:30AM

    Under-07M

    Team Devitt v Team Langlois

    Gayman Elementary School #2

    Sat May 3, 2014 11:00AM

    Under-10F

    Team Manetta v Team Marston

    Cold Spring Elementary School #1

    Sat May 3, 2014 11:00AM

    Under-18 

    Team Johnston v Team Girman

    Lenape MS 1-Varsity

    Sat May 3, 2014 12:00PM

    Under-12F

    Team Marquez v Team Leonardis

    Holicong Park 1A (8v8)

    Sat May 3, 2014 12:00PM

    Under-12F

    Team Orford v Team Gunsiorowski

    Holicong Park 1B (8v8)

    Sat May 3, 2014 1:30PM

    Under-12M

    Team Zila v Team Lukens (Snyder)

    Holicong Park 1A (8v8)

    Sun May 4, 2014 1:30AM

    Under-07F

    Team Mottershead v Team Lundquist

    Gayman Elementary School #1

    Sun May 4, 2014 1:30AM

    Under-07M

    Team Gerace v Team Devitt

    Gayman Elementary School #2

    Sun May 4, 2014 1:30AM

    Under-07F

    Team DiPilla v Team Prime

    Gayman Elementary School #3

    Sun May 4, 2014 1:30AM

    Under-08M

    Team Blank-Kuhn v Team Bannon-Kennedy

    Hansell Park #1

    Sun May 4, 2014 1:30AM

    Under-07M

    Team Powell v Team Neri

    Gayman Elementary School #4

    Sun May 4, 2014 12:00PM

    Under-12M

    Team Neal v Team Zila

    Holicong Park 1A (8v8)

    Sun May 4, 2014 12:00PM

    Under-12F

    Team Leonardis v Team Sjostedt

    Holicong Park 1B (8v8)

    Sun May 4, 2014 12:00PM

    Under-10F

    Team Marston v Team Marquez

    Cold Spring Elementary School #3

    Sun May 4, 2014 12:00PM

    Under-07M

    Team Langlois v Team Williams

    Gayman Elementary School #4

    Sun May 4, 2014 12:00PM

    Under-07F

    Team Shaffer v Team Kiernan

    Gayman Elementary School #3

    Sun May 4, 2014 12:00PM

    Under-08F

    Team Castro v Team Bullard

    Hansell Park #1

    Sun May 4, 2014 12:00PM

    Under-08M

    Team Veneziale v Team Dougherty

    Hansell Park #2

    Sun May 4, 2014 12:00PM

    Under-08F

    Team Dioses v Team Stellato

    Hansell Park #3

    Sun May 4, 2014 12:00PM

    Under-08M

    Team Ortiz v Team Williams

    Hansell Park #4

    Sun May 4, 2014 12:00PM

    Under-07F

    Team Maguire v Team Toothill

    Gayman Elementary School #1

    Sun May 4, 2014 12:00PM

    Under-07M

    Team Baeringer v Team Harbert

    Gayman Elementary School #2

    Sun May 4, 2014 1:00PM

    Under-10M

    Team Seabrook v Team Meyers

    Cold Spring Elementary School #3

    Sun May 4, 2014 1:00PM

    Under-10M

    Team Clausen v Team Lolas

    Cold Spring Elementary School #1

    Sun May 4, 2014 1:00PM

    Under-18 

    Team Ingoglia v Team D'Arcy

    Tohickon Middle School Field 1

    Sun May 4, 2014 1:00PM

    Under-18 

    Team Hadfield v Team Moyer

    Lenape MS 1-Varsity

    Sun May 4, 2014 1:30PM

    Under-08M

    Team Aivazian v Team Teufel

    Hansell Park #2

    Sun May 4, 2014 1:30PM

    Under-12F

    Team Gunsiorowski v Team Bryan

    Holicong Park 1B (8v8)

    Sun May 4, 2014 1:30PM

    Under-12F

    Team Lopez v Team Marquez

    Holicong Park 1A (8v8)

    Sun May 4, 2014 2:00PM

    Under-10F

    Team Paterno v Team Borden

    Cold Spring Elementary School #3

    Sun May 4, 2014 2:00PM

    Under-10F

    Team LeRay v Team Hanna

    Cold Spring Elementary School #1

    Sun May 4, 2014 2:00PM

    Under-10F

    Team Manetta v Team Glaush

    Cold Spring Elementary School #2

    Sun May 4, 2014 3:00PM

    Under-12M

    Team Lukens (Snyder) v Team Herbst

    Holicong Park 1B (8v8)

    Sun May 4, 2014 3:00PM

    Under-12F

    Team Marchincin v Team Orford

    Holicong Park 1A (8v8)

    Sun May 4, 2014 4:30PM

    Under-12M

    Team Testani v Team Miller

    Holicong Park 1B (8v8)

    Fri May 9, 2014 6:00PM

    Under-18 

    Team Johnston v Team Moyer

    Lenape MS 1-Varsity

    Fri May 9, 2014 6:00PM

    Under-15 

    Team Dioses v Team Smith

    Herbst Field Sports Complex #8

    Sat May 10, 2014 9:00AM

    Under-07M

    Team Neri v Team Baeringer

    Gayman Elementary School #2

    Sat May 10, 2014 9:00AM

    Under-07F

    Team Lundquist v Team Kellner

    Gayman Elementary School #3

    Sat May 10, 2014 9:00AM

    Under-07M

    Team Devitt v Team Powell

    Gayman Elementary School #4

    Sat May 10, 2014 9:00AM

    Under-15 

    Team Clausen - Ellison v Team Kamenik

    Lenape MS 1-Varsity

    Sat May 10, 2014 9:00AM

    Under-12M

    Team Miller v Team Lukens (Snyder)

    Holicong Park 1A (8v8)

    Sat May 10, 2014 9:00AM

    Under-12F

    Team Gunsiorowski v Team Leonardis

    Holicong Park 1B (8v8)

    Sat May 10, 2014 9:00AM

    Under-15 

    Team Moyer v Team Sanford

    Herbst Field Sports Complex #8

    Sat May 10, 2014 9:00AM

    Under-15 

    Team Martin v Team Dioses

    Tohickon Middle School Field 1

    Sat May 10, 2014 9:00AM

    Under-07F

    Team DiPilla v Team Maguire

    Gayman Elementary School #1

    Sat May 10, 2014 9:00AM

    Under-08M

    Team Williams v Team Blank-Kuhn

    Hansell Park #4

    Sat May 10, 2014 9:00AM

    Under-08F

    Team Bullard v Team Bernabe

    Hansell Park #3

    Sat May 10, 2014 9:00AM

    Under-08M

    Team Teufel v Team Bannon-Kennedy

    Hansell Park #2

    Sat May 10, 2014 9:00AM

    Under-08F

    Team Stellato v Team Castro

    Hansell Park #1

    Sat May 10, 2014 10:30AM

    Under-07M

    Team Harbert v Team Langlois

    Gayman Elementary School #4

    Sat May 10, 2014 10:30AM

    Under-07F

    Team Kiernan v Team Prime

    Gayman Elementary School #1

    Sat May 10, 2014 10:30AM

    Under-07M

    Team Williams v Team Gerace

    Gayman Elementary School #2

    Sat May 10, 2014 10:30AM

    Under-12F

    Team Marchincin v Team Marquez

    Holicong Park 1B (8v8)

    Sat May 10, 2014 10:30AM

    Under-12F

    Team Lopez v Team Sjostedt

    Holicong Park 1A (8v8)

    Sat May 10, 2014 10:30AM

    Under-08M

    Team Dougherty v Team Aivazian

    Hansell Park #1

    Sat May 10, 2014 10:30AM

    Under-08M

    Team Ortiz v Team Veneziale

    Hansell Park #2

    Sat May 10, 2014 10:30AM

    Under-07F

    Team Mottershead v Team Toothill

    Gayman Elementary School #3

    Sat May 10, 2014 11:00AM

    Under-18 

    Team Girman v Team Ingoglia

    Tohickon Middle School Field 1

    Sat May 10, 2014 12:00PM

    Under-12F

    Team Orford v Team Bryan

    Holicong Park 1A (8v8)

    Sat May 10, 2014 12:00PM

    Under-12M

    Team Herbst v Team Neal

    Holicong Park 1B (8v8)

    Sat May 10, 2014 12:30PM

    Under-18 

    Team D'Arcy v Team Hadfield

    Lenape MS 1-Varsity

    Sat May 10, 2014 1:30PM

    Under-12M

    Team Zila v Team Testani

    Holicong Park 1A (8v8)

    Sat May 31, 2014 9:00AM

    Under-12M

    Team Testani v Team Herbst

    Holicong Park 1B (8v8)

    Sat May 31, 2014 9:00AM

    Under-12M

    Team Lukens (Snyder) v Team Neal

    Holicong Park 1A (8v8)

    Sat May 31, 2014 9:00AM

    Under-15 

    Team Martin v Team Moyer

    Herbst Field Sports Complex #8

    Sat May 31, 2014 9:00AM

    Under-15 

    Team Sanford v Team Smith

    Tohickon Middle School Field 1

    Sat May 31, 2014 9:00AM

    Under-07M

    Team Langlois v Team Neri

    Gayman Elementary School #2

    Sat May 31, 2014 9:00AM

    Under-07F

    Team Kiernan v Team Shaffer

    Gayman Elementary School #1

    Sat May 31, 2014 9:00AM

    Under-10F

    Team Marston v Team Hanna

    Cold Spring Elementary School #2

    Sat May 31, 2014 9:00AM

    Under-08M

    Team Aivazian v Team Williams

    Hansell Park #4

    Sat May 31, 2014 9:00AM

    Under-08F

    Team Castro v Team Stellato

    Hansell Park #3

    Sat May 31, 2014 9:00AM

    Under-08M

    Team Veneziale v Team Teufel

    Hansell Park #2

    Sat May 31, 2014 9:00AM

    Under-10F

    Team Marquez v Team Glaush

    Cold Spring Elementary School #1

    Sat May 31, 2014 9:00AM

    Under-10M

    Team Meyers v Team DiPalma

    Cold Spring Elementary School #3

    Sat May 31, 2014 9:00AM

    Under-07F

    Team Lundquist v Team Prime

    Gayman Elementary School #3

    Sat May 31, 2014 9:00AM

    Under-07M

    Team Gerace v Team Baeringer

    Gayman Elementary School #4

    Sat May 31, 2014 9:00AM

    Under-08F

    Team Bernabe v Team Dioses

    Hansell Park #1

    Sat May 31, 2014 10:00AM

    Under-10M

    Team Clausen v Team Lolas

    Cold Spring Elementary School #1

    Sat May 31, 2014 10:00AM

    Under-10F

    Team Manetta v Team Paterno

    Cold Spring Elementary School #3

    Sat May 31, 2014 10:00AM

    Under-10F

    Team Borden v Team LeRay

    Cold Spring Elementary School #2

    Sat May 31, 2014 10:30AM

    Under-08M

    Team Blank-Kuhn v Team Dougherty

    Hansell Park #1

    Sat May 31, 2014 10:30AM

    Under-12F

    Team Sjostedt v Team Orford

    Holicong Park 1B (8v8)

    Sat May 31, 2014 10:30AM

    Under-07F

    Team Toothill v Team DiPilla

    Gayman Elementary School #3

    Sat May 31, 2014 10:30AM

    Under-07M

    Team Devitt v Team Williams

    Gayman Elementary School #4

    Sat May 31, 2014 10:30AM

    Under-07F

    Team Maguire v Team Kellner

    Gayman Elementary School #1

    Sat May 31, 2014 10:30AM

    Under-07M

    Team Powell v Team Harbert

    Gayman Elementary School #2

    Sat May 31, 2014 10:30AM

    Under-08M

    Team Bannon-Kennedy v Team Ortiz

    Hansell Park #2

    Sat May 31, 2014 10:30AM

    Under-12M

    Team Zila v Team Miller

    Holicong Park 1A (8v8)

    Sat May 31, 2014 11:00AM

    Under-15 

    Team Kamenik v Team Clausen - Ellison

    Lenape MS 1-Varsity

    Sat May 31, 2014 11:00AM

    Under-18 

    Team Hadfield v Team Johnston

    Tohickon Middle School Field 1

    Sat May 31, 2014 11:00AM

    Under-18 

    Team Ingoglia v Team D'Arcy

    Herbst Field Sports Complex #8

    Sat May 31, 2014 12:00PM

    Under-12F

    Team Leonardis v Team Lopez

    Holicong Park 1A (8v8)

    Sat May 31, 2014 12:00PM

    Under-12F

    Team Marquez v Team Gunsiorowski

    Holicong Park 1B (8v8)

    Sat May 31, 2014 1:30PM

    Under-12F

    Team Bryan v Team Marchincin

    Holicong Park 1B (8v8)

    Sun Jun 1, 2014 1:00PM

    Under-15 

    Team Clausen - Ellison v Team Moyer

    Lenape MS 1-Varsity

    Sun Jun 1, 2014 3:00PM

    Under-18 

    Team Moyer v Team Girman

    Lenape MS 1-Varsity

    Fri Jun 6, 2014 6:00PM

    Under-15 

    Team Sanford v Team Moyer

    Herbst Field Sports Complex #8

    Sat Jun 7, 2014 9:00AM

    Under-08F

    Team Dioses v Team Bernabe

    Hansell Park #3

    Sat Jun 7, 2014 9:00AM

    Under-08M

    Team Ortiz v Team Aivazian

    Hansell Park #4

    Sat Jun 7, 2014 9:00AM

    Under-10F

    Team Borden v Team Marston

    Cold Spring Elementary School #1

    Sat Jun 7, 2014 9:00AM

    Under-07M

    Team Williams v Team Langlois

    Gayman Elementary School #2

    Sat Jun 7, 2014 9:00AM

    Under-15 

    Team Dioses v Team Sanford

    Tohickon Middle School Field 1

    Sat Jun 7, 2014 9:00AM

    Under-12M

    Team Neal v Team Miller

    Holicong Park 1A (8v8)

    Sat Jun 7, 2014 9:00AM

    Under-08M

    Team Dougherty v Team Bannon-Kennedy

    Hansell Park #2

    Sat Jun 7, 2014 9:00AM

    Under-08F

    Team Stellato v Team Bullard

    Hansell Park #1

    Sat Jun 7, 2014 9:00AM

    Under-07F

    Team Toothill v Team Lundquist

    Gayman Elementary School #1

    Sat Jun 7, 2014 9:00AM

    Under-07F

    Team Prime v Team Kiernan

    Gayman Elementary School #3

    Sat Jun 7, 2014 9:00AM

    Under-07M

    Team Harbert v Team Gerace

    Gayman Elementary School #4

    Sat Jun 7, 2014 9:00AM

    Under-12M

    Team Herbst v Team Zila

    Holicong Park 1B (8v8)

    Sat Jun 7, 2014 9:00AM

    Under-10M

    Team Meyers v Team Lolas

    Cold Spring Elementary School #3

    Sat Jun 7, 2014 10:00AM

    Under-10M

    Team Seabrook v Team Clausen

    Cold Spring Elementary School #1

    Sat Jun 7, 2014 10:00AM

    Under-10F

    Team Hanna v Team Paterno

    Cold Spring Elementary School #3

    Sat Jun 7, 2014 10:00AM

    Under-10F

    Team Glaush v Team LeRay

    Cold Spring Elementary School #2

    Sat Jun 7, 2014 10:30AM

    Under-12F

    Team Leonardis v Team Marchincin

    Holicong Park 1A (8v8)

    Sat Jun 7, 2014 10:30AM

    Under-08M

    Team Veneziale v Team Blank-Kuhn

    Hansell Park #2

    Sat Jun 7, 2014 10:30AM

    Under-07F

    Team Shaffer v Team Kellner

    Gayman Elementary School #1

    Sat Jun 7, 2014 10:30AM

    Under-07F

    Team Mottershead v Team Maguire

    Gayman Elementary School #3

    Sat Jun 7, 2014 10:30AM

    Under-07M

    Team Neri v Team Devitt

    Gayman Elementary School #4

    Sat Jun 7, 2014 10:30AM

    Under-12F

    Team Marquez v Team Orford

    Holicong Park 1B (8v8)

    Sat Jun 7, 2014 10:30AM

    Under-08M

    Team Williams v Team Teufel

    Hansell Park #1

    Sat Jun 7, 2014 10:30AM

    Under-07M

    Team Baeringer v Team Langlois

    Gayman Elementary School #2

    Sat Jun 7, 2014 11:00AM

    Under-18 

    Team Hadfield v Team D'Arcy

    Tohickon Middle School Field 1

    Sat Jun 7, 2014 12:00PM

    Under-12F

    Team Lopez v Team Gunsiorowski

    Holicong Park 1B (8v8)

    Sat Jun 7, 2014 12:00PM

    Under-12F

    Team Bryan v Team Sjostedt

    Holicong Park 1A (8v8)

    Sat Jun 7, 2014 12:00PM

    Under-10F

    Team Marquez v Team Manetta

    Cold Spring Elementary School #3

    Sat Jun 7, 2014 1:00PM

    Under-18 

    Team Girman v Team Johnston

    Tohickon Middle School Field 1

    Sat Jun 7, 2014 1:30PM

    Under-12M

    Team Lukens (Snyder) v Team Testani

    Holicong Park 1A (8v8)

    Sun Jun 8, 2014 1:00PM

    Under-10M

    Team DiPalma v Team Clausen

    Cold Spring Elementary School #2

    Sun Jun 8, 2014 1:00PM

    Under-10F

    Team Paterno v Team LeRay

    Cold Spring Elementary School #1

    Sun Jun 8, 2014 1:00PM

    Under-15 

    Team Dioses v Team Smith

    Tohickon Middle School Field 1

    Sun Jun 8, 2014 2:00PM

    Under-10F

    Team Glaush v Team Marston

    Cold Spring Elementary School #1

    Sun Jun 8, 2014 2:00PM

    Under-10F

    Team Hanna v Team Manetta

    Cold Spring Elementary School #2

    Sun Jun 8, 2014 2:00PM

    Under-10F

    Team Marquez v Team Borden

    Cold Spring Elementary School #3

    Sun Jun 8, 2014 3:00PM

    Under-18 

    Team Ingoglia v Team Moyer

    Tohickon Middle School Field 1

    Sun Jun 8, 2014 3:00PM

    Under-10M

    Team Meyers v Team Seabrook

    Cold Spring Elementary School #1

    Sat Jun 14, 2014 9:00AM

    Under-10F

    Team Manetta v Team LeRay

    Cold Spring Elementary School #3

    Sat Jun 14, 2014 9:00AM

    Under-10F

    Team Borden v Team Glaush

    Cold Spring Elementary School #1

    Sat Jun 14, 2014 9:00AM

    Under-12F

    Team Sjostedt v Team Marquez

    Holicong Park 1B (8v8)

    Sat Jun 14, 2014 9:00AM

    Under-12F

    Team Bryan v Team Leonardis

    Holicong Park 1A (8v8)

    Sat Jun 14, 2014 9:00AM

    Under-15 

    Team Dioses v Team Moyer

    Herbst Field Sports Complex #8

    Sat Jun 14, 2014 9:00AM

    Under-15 

    Team Martin v Team Kamenik

    Lenape MS 1-Varsity

    Sat Jun 14, 2014 9:00AM

    Under-07F

    Team Lundquist v Team Kiernan

    Gayman Elementary School #2

    Sat Jun 14, 2014 9:00AM

    Under-07F

    Team Maguire v Team DiPilla

    Gayman Elementary School #1

    Sat Jun 14, 2014 9:00AM

    Under-07F

    Team Shaffer v Team Prime

    Gayman Elementary School #3

    Sat Jun 14, 2014 9:00AM

    Under-07F

    Team Shaffer v Team Mottershead

    Gayman Elementary School #4

    Sat Jun 14, 2014 10:00AM

    Under-10M

    Team Clausen v Team Meyers

    Cold Spring Elementary School #2

    Sat Jun 14, 2014 10:00AM

    Under-10F

    Team Marston v Team Paterno

    Cold Spring Elementary School #1

    Sat Jun 14, 2014 10:00AM

    Under-10M

    Team Lolas v Team DiPalma

    Cold Spring Elementary School #3

    Sat Jun 14, 2014 10:30AM

    Under-12M

    Team Lukens (Snyder) v Team Zila

    Holicong Park 1A (8v8)

    Sat Jun 14, 2014 10:30AM

    Under-12M

    Team Testani v Team Neal

    Holicong Park 1B (8v8)

    Sat Jun 14, 2014 11:00AM

    Under-18 

    Team Ingoglia v Team Hadfield

    Tohickon Middle School Field 1

    Sat Jun 14, 2014 11:00AM

    Under-10F

    Team Marquez v Team Hanna

    Cold Spring Elementary School #1

    Sat Jun 14, 2014 11:00AM

    Under-18 

    Team D'Arcy v Team Johnston

    Herbst Field Sports Complex #8

    Sat Jun 14, 2014 12:00PM

    Under-12F

    Team Orford v Team Lopez

    Holicong Park 1B (8v8)

    Sat Jun 14, 2014 12:00PM

    Under-12F

    Team Marchincin v Team Gunsiorowski

    Holicong Park 1A (8v8)

    Sat Jun 14, 2014 1:30PM

    Under-12M

    Team Miller v Team Herbst

    Holicong Park 1B (8v8)

    Sun Jun 15, 2014 1:00PM

    Under-15 

    Team Sanford v Team Kamenik

    Tohickon Middle School Field 1

    Sun Jun 15, 2014 3:00PM

    Under-18 

    Team Girman v Team Moyer

    Tohickon Middle School Field 1

    click to view next events

    CONTACT US

    P.O. BOX 111

    BUCKINGHAM PA  18912

    ADMIN AT CBAASOCCER.COM